Otomobil Haberleri

Yeni 2020 Seat Leon Cupra Tanıtıldı

Cupra sadece bir değil, koca bir ürün gamıyla ateşli hatchback sınıfını genişletmeye devam ediyor

Seat’ın performans markası olan Cupra, yeni Leon’u baz alarak dört adet farklı güç ve aktarım seçenekleri sunan model tanıttı. 2020’de piyasaya sunulacak olan modeller, eski Leon Cupra’nın başarısını yakalamaya çalışırken, en dişli rakipleri olan Golf GTI, Civic Type R ve Focus ST ile de mücadele edecek.

Yeni gövde tipiyle daha geniş ve daha uzun olan Leon Cupra, şasi özelliklerini VW grubunun meşhur MQB platformunun en son iterasyonunu kullanacak. Normal Leon’a göre 25 mm daha alçak olan Cupra modeli, güncellenmiş bir elektronik direksiyon kutusu da barındırmakta. Direksiyonun üzerine yerleştirilen sürüş modu butonu, iç mekanın performans otomobili ambiyansını yakalamasına yardımcı oluyor.

2020 Leon Cupra’nın iç mekanı da göz dolduruyor

Önemli güncellemelerden biri de elektronik amortisörlerin standart olması. Sadece sürüş moduna göre değişmekte olmayıp, yolu tarayarak da aktif bir şekilde sertlik ayarı yapan bu amortisörler, hem sürüş dinamiklerini hem de konforu etkiler nitelikte. Yeni frenler ise 370mm boyutunda ve Brembo tarafından üretilecek.

Motor özellikleri olarak ürün gamını genişleten Cupra, ilk kez bir Hybrid modelle piyasaya giriş yapacak. Yeni Golf GTI’da da görülen 1.4 TSI motoruna eşlik eden elektrik motoruyla, kombine 242 beygir gibi bir güç elde edecek. Bunun yanısıra 2.0 litrelik TSI motor ile sunulacak olan model, 300 beygir güç üretmekte olup, 7 ileri DSG şanzıman kullanacak. Son olarak, SW severler için en ideal olan model Cupra ST 4Drive ise; 310 beygir güç üretmekte olup, Haldex dört çeker sistemi ile Leon Cupra’ların en üst modeli olacak. ORtalama 4.8 saniyede 0’dan 100 km/h hıza ulaşan bu model, 250 km/h son hıza sahip olacak.

İç mekandaki yenilikler 10 inçlik dokunmatik ekran ve hayalet sürücü göstergelerini barındırmakta olup, yeni Golf ve Leon’dan aşina olduğumuz çoğu teknolojiyi de sunacak.

Ülkemizdeki fiyatı hakkında bi bilgiye sahip olmadığımız yeni Leon Cupra’lar, belli ki segmentteki rekabeti kızıştıracak. 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu