Motosiklet Haberleri

2021 KTM 1290 Super Duke GT Yakalandı

KTM’in en üst segment modellerinden olan 1290 Super Duke GT, elden geçirilmiş şasisi ve Euro 5 emisyonlarına uygun motoruyla objektiflere yakalandı.

Resim bir açıklama olmamasına rağmen, fotoğraflarda görüldüğü üzere elden geçirilmiş trellis şasisi ve 1301 cc’lik çift silindirli motoru, en güncel TFT ekran göstergeyle birlikte yeni model yılı için bir araya getirilmiş.

Yeni modelde hala trellis şasi kullanımının başlıca sebebi, yan çantaların yardımıyla daha fazla bagaj alanı sunma ve konforlu uzun yol yapabilmek olarak düşünülmekte.

Şasinin içine bulunan motor 1290 Super Duke R’ın Euro 5 uyumlu ünitesiyle aynı olarak görülmekte. Aynı zamanda ön tarafta daha büyük bir radyatör gözlerden kaçmıyor. Bu motorun daha touring odaklı bir sürüş vaad etmesi olağanken; sıkıcı olacağını düşünmek hata olur. Zira en son R modelinde kullanılan bu motor 177 beygir gücü ve 140 nm tork üretmekte.

Teknoloji olarak tüm yeni KTM modelleri gibi 2021 1290 Super Duke GT de, en güncel 5 inçlik TFT gösterge ekranına kavuşuyor. Bu sistem sayesinde hayati tüm bilgilere net ve hızlı bir şekilde ulaşılacağından emin olabiliriz.

2021’in ilk çeyreğinde satışa sunulması öngörülen bu model, hızlı touring severlerin favori modellerinden biri olacağa benziyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu