Genel

İpin Ucu Kaçmadan

İyi bir ilk izlenim yaratmak için yalnızca bir şansınız vardır, TOGG bunu başardı. Fabrika temelleri daha bugün atıldı ve 2022 sonunda ilk aracın banttan ineceği söyleniyor, şimdiden hayırlı olsun.

İnsanlığın tanık olduğu en başarılı tasarımlardan biri olan içten yanmalı motor, yüzyılı aşkın zamandır başarıyla sürdürdüğü iktidarını sessiz sessiz ve hatta efendice denilebilecek bir şekilde yerini elektrikli motorlara bırakıyor. Efendice dedim çünkü her çıkan yeni hibrit araçta biraz daha geri plana atılıyor ve varlığı görmezden geliniyor. En bilindik Corolla Hibrit’ten örnek vermek gerekirse 1,8 litrelik benzinli motoru gaz pedalına kibar davrandığınız takdirde varlığını unutturuyor, arada bir uyanıp akülerini dolduruyor o kadar. Fakat ne olursa olsun hiçbir içten yanmalı otomobilin cebinizdeki Zippo kadar kadar az tüketeceğini sanmayın.

Elektrik bahsini pek açmadım fakat benim gibi ”makine kafa” birinin bile Tesla markasının adını duymak suratında gülücüğe neden oluyor. Önümüzde bir dönüm noktası var: Pil teknolojisi! Bu da aşıldığı takdirde AR-GE’sini elektriklenme üzerine kuranlar kazanacaktır, tabi ipin ucu kaçmadan.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu