Sektörel Haberler

Bugatti Chiron’un 400 KM/H Yaptığı Video Nasıl Çekildi?

Otomotiv videoları çekmekte uzman bir filmografi olan Al Clark, bu işin sırlarını ve kamera arkasını yaptığı bir videoda izleyicilerle paylaştı.

400 km/h bariyeri çoğu hız tutkununun tepe noktası olarak nitelendirdiği bir rakam olmakla birlikte, sadece ulaşması çok zor olan otomobillerin yapabildiği bir sürattir. Peki bu sürate çıkarken aracın videosunu çekmek nasıl mümkün olabilir?

Aracın tepeden çekimini Aerospatiale 355N marka bir helikopterle yaptığını açıklayan Al, drone kullanmak istediklerini ancak mevcut hiçbir drone’un o hızlara erişemeyeceğini ve havada kalma sürelerinin kısıtlı olduğundan dolayı imkansız olduğunu belirtti.

Bir takım hareketli çekimi bir Caterham Seven’ı kamera aracına çevirerek tamamlayan Al ve ekibi, bu aracın da bir Chiron’a yetişemeyeceğini bildikleri için, yüksek hız çekimleri için başka bir Chiron kullanmışlar. İki Chiron’a da aynı anda kalkış yaptırarak bu zorlu çekimin üstesinden gelen Al; “Arabaların gerçekte yapabildiği hızlara ulaşırken çekim yapmayı çok seviyorum, böylelikle daha gerçekçi bir görüntü elde ediyorum. Videoları hızlandırmak bana çok yanlış geliyor” dedi.

Al Clark’ın tüm detaylarını açıkladı videoya linkten erişebilirsiniz:

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu